Koszyk

Prezent na Dzień Babci i Dziadka 2022

Prezent dla Babci i Dziadka 2022

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tych wyjątkowych dniach do gorących życzeń zdrowia i pomyślności warto dołożyć prezent, który wywoła wzruszenie i sprawi, że na twarzy naszych babć i dziadków zagości szeroki uśmiech. Dziadkowie są ważni w życiu swoich wnuków. Choć teraz już się nami nie opiekują, to wciąż mamy szansę okazać im naszą wdzięczność za to przez obdarowanie ich wyjątkowym prezentem. Jeżeli szukasz idealnych pomysłów na prezent na Dzień Babci i Dziadka, to znajdziesz je w tym artykule.

prezent na dzień babci i dzień dziadka 2022

Historia Dnia Babci i Dziadka

Już niebawem Dzień Babci i Dzień Dziadka. Historia tych świąt zaczęła się w Polsce od roku 1964, kiedy to jedno z czasopism kobiecych – „Kobieta i Życie” zaproponowało ustanowienie Dnia Babci. Ustanowienie daty tego wydarzenia zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskiej – znanej postaci z kina i teatru. Tego właśnie tego dnia, sędziwa już aktorka, miała wystąpić w Poznaniu. Redakcja „Ekspresu Poznańskiego” wręczyła jej tort oraz kwiaty, ustanawiając tym samym Dzień Babci. Tradycja tak się spodobała Polakom, że po dziś dzień dziękujemy babciom za ich trud, miłość i wsparcie. Inaczej sprawy miały się z Dniem Dziadka, święto przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie w latach osiemdziesiątych XX wieku. Dzień Babci i Dziadka z roku na rok stają się coraz bardziej popularne.

prezent na dzień babci i dzień dziadka 2022
Prezent na dzień Babci i dzień Dziadka

Jak świętować Dzień Dziadków?

Babcia czy dziadek to często najlepszy przyjaciel, nauczyciel i życiowy przewodnik dla wnuczka. Relacja z dziadkami bywa dla dzieci bardzo odkrywcza i jednocześnie bardzo silna. Dlatego to miłe jeśli uda nam się podkreślić choćby w tym szczególnym dniu, jak bardzo dziadkowie są dla nas ważni. Jednym z najlepszych sposobów na świętowanie Dnia Babci i Dziadka jest wyjście z nimi na spacer po mieście lub okolicy. Jeśli nie jest to możliwe, spędźcie trochę czasu razem w domu, rozmawiając o ich życiu zanim zostali dziadkami. Świętowanie Dnia Babci i Dnia dziadka nie powinno ograniczać się tylko i wyłącznie do wręczania upominków. To przede wszystkim czas, który warto przeznaczyć  na pielęgnowanie relacji między wnukami i dziadkami. Rodzinne świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka ma znaczenie szczególnie teraz, kiedy w natłoku pracy i notorycznego braku czasu dzieci nie mają szans na częsty kontakt z dziadkami.

Idealne prezenty dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to dwa bardzo blisko związane ze sobą święta, które warto odpowiednio uczcić. Można obchodzić każde z nich osobno, ale skoro babcia i dziadek są na co dzień nierozłączni, dlaczego nie połączyć także ich prezentów? Wspólny prezent dla dziadków z pewnością sprawi im ogromną radość – a Tobie zaoszczędzi konieczności wybierania dwóch osobnych upominków. Ciekawy i przydatny prezent na Dzień Babci i Dziadka wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Ważne, by upominki były praktyczne i trafiały w gusta dziadków. Pomyśl o tym, z czego na pewno ucieszą się Twoi dziadkowie i co z chęcią wykorzystają. Jeśli szukasz idealnego prezentu dla babci i dziadka to świetnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie listę prezentów, które możesz zamówić w naszym sklepie internetowym Ancyk.pl.

prezent dla dziadków
Bezpieczne platnosci PayU ancyk

Szybka wysyłka

Zamówienia wysyłamy ekspresowo - nawet w ciągu 24h

Darmowa dostawa

Zamówienia powyżej 250zł wysyłamy za darmo

Bezpieczne zakupy

Gwarantowany zwrot pieniędzy! Masz aż 30 dni na zwrot towaru!

Jakość produktów

Nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością!